Таг: сорос

Премиерот Заев се сретна со Сорос во Давос

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на економската и политичка агенда на Светскиот економски форум во Давос, се сретна...

Орбан го спасува својот пријател Груевски од инсталациите на Сорос во...

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, без заобиколување во интервју за радиото ,,Кошут“, објави дека тој лично стои зад бегството на Никола Груевски. Тој кажа дека...

Бодоки: Орбан со Груевски ѝ покажува сила на Европа и им...

Со доделување политички азил на пребеганиот македонски политичар Никола Груевски, премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, ја нагласува својата амбиција за лидер кој сака да...

Пронајдена експлозивна направа во домот на Џорџ Сорос

Вчера, понеделник, била пронајдена експлозивна направа во  домот на милијардерот и демократски донатор, Џорџ Сорос, во округот Вестчестер во Њујорк, соопшти полицијата. Претставник на полицискиот...

Сорос ја затвора канцеларијата во Будумпешта и се сели во Берлин

По силниот притисок на владата на Орбан, Фондацијата за отворено општество на милијардерот Џорџ Сорос, реши да ја затвори канцеларијата во Будимпешта и  да...

Заев-Сорос: Владата и Сорос ќе соработуваат

Во рамките на интензивната агенда од учеството на Светскиот економски форум во Давос, Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска се сретна...

ВМРО ДПМНЕ:Спрегата помеѓу СДСМ/Сорос го погреба невладиниот сектор во Македонија

,,Заев и соросоидите како што беше и ветено започнаа со јадење на живи луѓе. Први на мени им се сите оние излажан и изманипулирани...

ВМРО ДПМНЕ:СДСМ под државна капа ги стави ,,шарените револуционери“

Под државна капа СДСМ ги стави соросовците, Зоран Бојаровски, Бојан Маричиќ, Дане Талески, Марјан Забрчанец, Петрит Сарачини, Никола Наумовски, Петар Арсовски, Ѓунер Исмаил, Бранимир...

Иванов тврди дека Сорос со парите на американските граѓани му ја...

Ѓорге Иванов тврди дека средства од американските државјани, од даночните обврзници на САД, се префрлани во фондацијата која го носи името на Сорос и...

Виктор Орбан го обвини Сорос за мигрантите и влијание врз унгарската...

Унгарскиот премиер Виктор Орбан го посочи милијардерот Џорџ Сорос, кој има унгарско потекло, и групите што ги формирал, за влијание врз политичките текови во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com