Таг: состојба

640 нови случаи, се намалува во Скопје, се зголемува во Куманово,...

Во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а регистрирани се 640 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 272-Куманово...

594 нови случаи на Ковид 19 од кои 303 во Скопје...

Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 во: - Скопје...

Расте бројката на активни случаи, починаа уште 8 лица од Ковид...

Во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 144 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 27-Куманово...

Рекордни 2.172 теста покажаа 160 позитивни на Ковид 19

Податоците за Ковид 19 деновиве покажуваат стабилизирање на ситуацијата и процентуален благ редовен пад на ново заразени. Во Скопје...

Под 100 заразени од Ковид 19 по подолго време

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на ковид-19 во:...

Болницата во Нови Пазар преполна, дете прима инфузија пред задниот влез...

Ситуацијата со корона вирусот во Нови Пазар и Тутин е сѐ уште многу тешка. Утрината за Прва ТВ, министерот за туризам Расим...

7 починати, 165 новозаразени и 128 оздравени од Ковид 19 денеска...

Денеска се регистрирани 165 нови случаи на Ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 6787. Оздравени се 128 пациенти...

Во Србија 11 починати и 309 нови случаи на Ковид 19

Во Србија расте бројот на починати и заразени од Ковид 19. За едно деноноќие се регистрирани 11 починати пациенти...

ЛДП демантира дека лидерот Чедомир Јовановиќ е во критична состојба

Српската Либерално демократска партија издаде соопштение во кое демантира дека нивниот лидер, Чедомир Јовановиќ е во критична состојба по запалението на белите...

Скопје, Тетово, Штип и Гостивар со најмногу заразени од Ковид 19...

Во последните 24 часа се направени 1074 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19. - Скопје 70-...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com