Таг: спиро

СДСМ-не успеа насилничкото сценарио, ВМРО ДПМНЕ-линчот на Миле и Спиро е...

,,Не успеа обидот на Христијан Мицкоски, Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ преку насилничко сценарио да создадат криза, да го дефокусираат вниманието на јавноста...

Затворската управа тврди дека Јанакиески и Ристовски ги предизвикале инцидентите

Управата на истражниот затвор -Скопје во Шуто Оризари, потврди дека притворениците Миле Јанакиески и Спиро Ристовски биле нападнати во кругот на затворот, но...

Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељановски приведени на распит на...

Полицијата го приведе поранешниот претседател на Собранието и актуелен пратеник од ВМРО -ДПМНЕ Трајко Вељановски, дознава Радио Слободна Европа.

ВМРО ДПМНЕ обвини за т.н. бугарски воз на локалните избори

Постојано ни пристигнуваат информации за огромни изборни нерегуларности, злоупотреби, кршења на процедури, притисоци. Изборниот ден помина во тензична атмосфера со прекини на гласањето на повеќе...

Ристовски: Во отсуство на институционална реакција ќе се самоорганизираме со народни...

,,Во отсуство на реакција од страна на државните институции ние како партија ќе се саморганизираме со народни стражи - гарант на демократијата и граѓанската...

Спиро Ристовски смета дека со укинување на екстерното учениците ја губат...

,,Првите чекори кои ги најавува идната Влада не се проекти или решенија со кои би се подобрил квалитетот на веќе отпочнатите процеси, туку блокади...

ВМРО ДПМНЕ:Укинувањето на екстерното е антиреформа

Екстерното тестирање е тестирање на реално стекнатото знаење. Тестирање на знаење кое што постои во сите напредни земји и секаде како и кај нас,...

Заменик министерот Спиро Ристовски место на премиерот му рапортираше на Груевски

Сивата еминенција Никола Груевски денеска правеше обиколка на новите машини за перење во реновираниот блок од студентскиот дом ,,Гоце Делчев“. Иако Груевски веќе две...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com