Таг: спутник 5

40.000 московјани ќе бидат тестирани со вакцината против Ковид 19

Локалната власт на главниот град на Русија објави дека од денеска ќе почне тестирањето на 40.000 московјани со вакцината против Ковид...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com