Таг: спц

Српскиот епископ Давид кој служеше литургија за патријархот Иринеј хоспитализиран како...

Епископот крушевачки Давид вчера е хоспитализиран со влошена здравствена сосотојба во ковид центарот ,,Драгиша Мишовиќ“ во Белград, известува порталот нова.рс.

Синодот на СПЦ смета дека е злонамерно барањето да се укине...

По видеото од Нови Сад на кое се гледа како изминатата недела верници се причестуваат од една лажичка, се огласи Синодот на...

Војната на Мило Ѓукановиќ против Црквата

Мило Ѓукановиќ со децении владее со Црна Гора како со негов приватен посед.Но, сега, на православен Божик, илјадници негови сонародници протестираат против...

Српска Православна Црква ја слави победата над БЈРМ во Стразбур(аудио)

Српската Православна Црква на својот официјален сајт, ја објави пресудата на Судот за човекови права во Стразбур, а во вркса со тужбата на Православната...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com