Таг: сп ракомет 2019

ФОТО : Данска за прв пат светски првак !

Данска одигра перфектен турнир, победи на сите средби на Мундијалот и заслужено дојде до шампионската круна. Во финалето ја прегази...

СП 2019: Карабатиќ со звукот на сирената и донесе бронза...

Франција со пресврт и неверојатен финиш ја победи Германија со 26-25 и стигна до бронзата на Мундијалот во Германија и...

СП 2019: Данска и Норвешка во борба за златен...

Данска и Норвешка денеска ке играат во финалето на Мундијалот за златниот медал, двете селекции имаат играно на финални мечеви но...

Шпанија подобра од Египет, обезбеди квалфикации за ЛОИ

Шпанија со победата против Египет 36-31, обезбеди квалификации за ЛОИ во Токио 2020 година и го освои 7 место на СП во...

СП 2019: Разврска на Мундијалот за пласман од 5-8 место

Денеска на Мундијалот во Германија и Данска се играат две средби во разврска за пласман од 5 -8 место. Натпреварите се играат...

Скандинавско финале, Норвешка ја прегази Германија 31-25

Норвежаните се во финале на Мундијалот 2019, во Хамбург ја победија домашната селекција Германија со 31-25 и закажаа финале со Данска.

ФОТО: Данска ја детронизира Франција

Данска ја понижи резултатски Франција која загуби со 8 голови разлика во полуфиналето, Франција со тоа ја загуби шансата да ја брани...

Чудесната Данска ја спакува Франција, ќе има нов светски првак !

Данска ја прегази Франција со 38 - 30 и со стил обезбеди финале на Мундијалот во Германија и Данска.

СП 2019: Германија, Норвешка, Данска и Франција се борат за...

Денеска на Мундијалот во Германија и Данска се играат полуфиналните мечеви и натпреварите за пласман до осмото место. 

СП 2019: Ракометот е супер популарен, 837.000 гледачи на 92...

Организаторите на Мундијалот во Германија  и Данска се пофалија, вкупно 837.000 гледачи ги следеле  сите  натпревари досега на шампионатот кој се игра...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com