Таг: срам

Министерот Манчевски: МРТ е срам, дно и целосно под политичка контрола...

Дамјан Манчевски ја нападна „вмровската“ МРТ. Министерот за јавна администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски јавно ја нападна националната телевизија МРТ на својот „Твитер“ профил.  „Првпат...

СРАМ!

СРАМ!

                           Пишува:Емилија Лазаревска       Со денови го очекувам и замислувам моментот на соочување меѓу пратениците во салата за пленарни седници во Собрание на РМ. Се...

Шилегов: Вие сте срам за Mакедонија, да ја сакавте немаше толку...

,,Кои сте бре вие, што се замислувате? Кои сте вие да ни кажувате нам останатите како да живееме, па уште ќе ни кажувате со...

Фотографија на срамот

Ова се двајцата медиумски работници брутално нападнати и претепани за време на протестот во организација на иницијативата под мотото - Да се зачува унитарноста...

ВМРО ДПМНЕ продолжува со нападите врз СЈО и обвинителката Катица Јанева

Најновото соопштение  на ВМРО ДПМНЕ: ,,За повеќе од една година, Катица Јанева потроши околу 4 милиони евра, а не направи ниту еден чекор со кој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com