Таг: србија

Во Србија уапсени мигранти одговорни за смртта на седуммината во контејнерот...

Српската полиција уапси 29 годишен Алжирец и 30 годишен Марокнец кои се сомничат за организирање на нелегалниот транспорт на други 7 мигранти...

Лaзaнски јa офaрбaл aмбaсaдaтa во Москвa црвено-белa зaтоa што нaвивa зa...

Амбaсaдорот нa Србијa во Русијa, Мирослaв Лaзaнски, во интервју зa Фокус нa Б92, откри декa aмбaсaдaтa нa Република Србијa во Москвa добилa...

Во Србија регистрирани 1.053 нови случаи на корона вирус

Во Србија изминатото деноноќие се регистрирани рекордни 1.053 нови случаи на корона вирус. Ова е најголем дневен раст на...

Во српски контејнер со отпaд во Пaрaгвaј се пронaјдени остaтоци од...

Пaрaгвaјски претстaвници нa Влaдaтa соопштијa декa се откриени телa нa мигрaнти во фaзa нa рaспaѓaње во прaткa со отпaд од Србијa откaко...

Драстично зголемување на заразени во Србија, за еден ден 512 нови...

По неколкумесечно релативно смирена и добра состојба со корона вирусот, изминатото деноноќие во Србија се регистрирани нови 512 случаи и двајца починати.

Српска ,,задругарка“ го налути епидемиологот д-р Предраг Кон

Српскиот епидемилог, д-р Предраг Кон, кој воедно е и член на Кризниот штаб за борба против Ковид 19, испрати предупредувачко писмо до...

Од 1 септември во Србија почнува класична настава во училиштата

На анкетата спроведена од српското МО, само 3 проценти од анкетираните деца/родители се определиле за настава на далечина, односно онлајн настава.

По 6 месечна пауза во Србија почнуваат со работа театрите и...

Од први септември глумците влегуваат повторно во театрите. По 6 месечна пауза и неработење поради корона вирусот, тие се враќаат на сцената...

Србија прва, Македонија трета по бројката на заразени од Ковид 19...

По вкупната бројка на заразени од Ковид 19 од почетокот на епидемијата Србија со 30.209 заразени е прва од земјите од...

Во Србија уапсена шесточлена криминална група која фалсификувала негативни тестови...

Српската полиција соопшти дека во голема акција се уапсени 6 лица, членови на организирана криминална група, која неколку месеци изготвувала негативни ПЦР...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com