Таг: средба џафери

Вера Јовческа и Ева Јованова се парламентарните стипендистки во германскиот Бундестаг

Претседателот на Собранието на Република Македонија,  Талат Џафери, денеска оствари средба со избраните парламентарни стипендисти во германскиот Бундестаг за 2018 година Вера Јовческа и...

Хојт Брајан Ји ќе има официјална средба со претседателот на Собрание...

Заменик помошник државен секретар за Европа и Евроазија Хојт Брајан Ји ќе ја посети Република Македонија на 30 април и 1 мај, а ќе...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com