Таг: српска заедница

Српската заедница во Синсинати воодушевено го поздрави Ѓоковиќ(видео)

Голем број српски навивачи го бодреа нивниот идол на теренот во Синсинати, кадешто Новак Ѓоковиќ ја испиша историјата. Во САД живее многубројна српска дијаспора...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com