Таг: српски патријарх

И покрај предупредувањето верници го бакнуваат ковчегот со телото на патријархот...

На повидок нов корона кластер. Медиуми во Србија известуваат дека од утрината, и покрај предупредувањата на кризниот штаб за борба против корона,...

Вучиќ објави: Почина српскиот патријарх Иринеј

Срспкиот претседател, Александар Вучиќ, утрината со црно бела фотографија објави дека починал патријархот на СПЦ, Иринеј.

Се влошува здравствената состојба на српскиот патријарх Иринеј

Српската православна црква утрината издаде ново соопштение за здравствената состојба на патријархот Иринеј, кој вчера беше префрлен од Инфективното одделение во Воената...

Српскиот патријарх Иринеј позитивен на корона вирус

Српскиот портал Република објави дека српскиот патријарх Иринеј е позитивен на корона вирус. Како што пишува овој портал, 90...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com