Таг: српски производи

Марко Ѓуриќ бара одговор кој шверцува српски производи преку Македонија за...

Потпретседателот на Српска напредна странка и координатор за Косово и Метохија, Марко Ѓуриќ, побара да се истражи кои политичари профитиаат од шверц...

Апсењето во северна Косовска Митровица наводно поради истрагата за убиството на...

Според соопштението на Косовските полициски сили, по налог на надлежен суд извршени се рации во северна Косовска Митровица, а во врска со убиството на...

Албанците на Косово ги палат српските производи (видео)

,,Ова е трговска војна“.-изјави поранешниот пратеник на ЕУ за Косово, Волфганг Петрич. На социјалните мрежи се објавуваат снимки од палење на српските производи во Косово,...

Приштина ги зголеми таксите на српските производи за 100 проценти

Приштинските власти, по дебаклот на конференцијата на Интерпол во Дубаи, ги зголеми за сто насто таксите за српски производи. Со ова , на својот Твитер...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com