Таг: старбакс

Редици за првото кафе од ,,Starbucks“ во Белград

,,Старбакс“ ја отвори својата прва продавница за кафе во главниот град на Србија. На ,,Кнез Михаилова“, познатата пешачка улица...

,, Старбакс ” ќе вработи 10 илјади бегалци како одговор на...

Американскиот синџир на кафулиња специјализирани за кафе ,,Старбакс'', ќе вработи 10 илјади бегалци низ светот за период од 5 години. Ова е одговорот на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com