Таг: стево пендаровски

Пендаровски за ДВ: Моето 20 годишно искуство во меѓународната политика ми...

,,Моето 20-годишно искуство во меѓународната политика ми овозможува прецизно да ги мерам зборовите и ставовите кои ги искажувам кога разговарам со моите...

Претседателот Пендаровски преку видео линк им посака среќа и успех на...

Македонските репрезентативци го поздравија претседателот Пендаровски, пред вечерашниот одлучувачки меч со Грузија. Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски со...

1.000 години Бигорски манастир(фото глерија)

Бигорскиот манастир преживеал прогони, пожари и војни, надживеал империи, држави и идеологии.На моменти бил и затворан, но...

Пендаровски се врати на Правниот факултет во Скопје

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прогласи за започната новата студентска година на Правниот факултет во Скопје кадешто и тој има дипломирано.

Претседателот Пендаровски писмено од Вселенскиот Патријарх побара еднаквост во православниот христијански...

,,По повод почетокот на Новата црковна година, упатив писмо доНеговата Сесветост Вартоломеј, Архиепископ Цариградски – Нов Рим и Вселенски Патријарх, изразувајќи срдечни...

Пендаровски го честиташе Денот на независноста и побара гласност и критичност...

На јазиците на националностите што живеат во Македонија и со пригодна видео порака, претседателот Стево Пендаровски, го честиташе Денот на независноста на...

Пендаровски повика на граѓанско помирување

Говор на Претседателот на РСМ Стево Пендаровски во Пелинце по повод националниот ден, Илинден, 2 август: ,,2-ри август е...

Претседателот Пендаровски упати порака до граѓаните и политичките партии(видео)

Обраќање на Претседателот на РСМ, Стево Пендаровски на стартот на кампањата за Парламентарните избори: ,,За...

Пендаровски: Во овој момент нема доволно елементи да прогласам нова вонредна...

Претседателот на државата, Стево Пендаровски , во обраќањето до јавноста кажа дека во овој момент нема елементи за прогласување на нова вонредна...

Прогласено ново продолжение на вонредната состојба за 14 дена

Претседателот Пендаровски прогласи вонредна состојба уште за 14 дена.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com