Таг: стефан немања

Во Белград се гради споменик на Стефан Немања висок 23 метри

Заменик градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, објави фотографии од темелите за највисокиот споменик во Србија кој ќе биде висок колку седумкатна зграда.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com