Таг: столтенберг

На средбите во Брисел Ердоган не се ракуваше поради корона вирусот(видео)

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, вчера беше во посета на Брисел каде оствари повеќе средби во врска со мигрантската криза на турско-грчката...

Генералниот секретар на НАТО се сретна со македонските војници во Авганистан

За време на посетета на Авганистан во Кабул генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг се сретна со војниците и старешните на РС...

Македонско вино за Столтенберг

,,Генералниот секретар на NATO, Јенс Столтенберг, е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. "You will join NATO" рече во една прилика...

Столтенберг: НАТО е посилен од порано

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, од Вашингтон порача дека Алијансата е појака и поагилна отколу порано. Тој по...

Влада: Посетата на Столтенберг и состанокот на Северноатлантскиот совет во Скопје...

Со церемонија со највисоки државни почести, денеска пред Владата на Република Северна Македонија, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев...

Столтенберг останува на челото на НАТО до 2022 година

Северноатлантскиот совет одлучи да го продолжи мандатот на Генералниот секретар на NATO, Јенс Столтенберг, за уште две години, до 30 септември...

Шекеринска се сретна со Столтенберг и учествуваше на министерскиот состанок на...

(Министерски состанок на земјите членки на НАТО на кој рамноправно учествуваше македонската министерка за одбрана, Радмила Шекеринска. Таа имаше место означено со...

Столтенберг: Формирањето на косовска војска е погрешна одлука во погрешен момент

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази жалење паради формирањето на косовска војска и покрај противењето на НАТО: ,,Жалам што оваа одлука беше донесена и...

Телефонски разговор Столтенберг-Заев за натамошното спроведување на Договорот со Грција

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска имаше телефонски разговор со Јенс Столтенберг, Генералниот секретар на НАТО, кој изрази комплименти, поддршка и...

ВИДЕО порака на Столтенберг: Ве чекаме во НАТО!

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг со видео обраќање изрази поддршка на Република Македонија за успешен референдум на 30 септември. Во своето обраќање, тој истакнува...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com