Таг: стонтелберг

Генералниот секретар на НАТО е во официјална посета на Македонија

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг  пристигна во официјална посета на Република Македонија. Ова е прва посета на генералниот секретар на НАТО откако Македонија...

,,A good meeting with Prime Minister Zoran Zaev in Skopje today“

  ,,A good meeting with Prime Minister Zoran Zaev in Skopje today. The country has made great progress in the work of becoming a member...

Столтенберг: Нема друг начин да станете членка на НАТО, освен да...

Извесно е дека единствен начин Македонија да стане членка на НАТО, мора да го смени своето уставно име Република Македонија. Генералниот секретар на НАТО, Јенс...

Столтенберг: Оваа земја е пријател на НАТО, сакаме вашата земја да...

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, се обрати пред паратениците во македонскиот Парламент, каде се дојдени сите пратеници да го слушнат неговиот говор. Столтенберг и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com