Таг: струмички

Заев за Бтв: ,,Ние говориме на македонски, на бугарски и на...

,,На каков језик говориме сега“-праша бугарскиот новинар. ,,Ние говориме на македонски, на бугарски и на струмички језик, битно да се разбереме, рече Заев. Еве гледам...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com