Таг: струја

Градоначалникот Таравари ги поддржа протестите во Гостивар поради поскапувањето на струјата

По поскапувањето на струјата од 7,4 проценти, низ повеќе градови во Македонија се организираа протести. Во Гостивар на...

Тешко повреденото момче од струен удар ќе се транспортира со хеликоптер...

,, Министерството за здравство, Фондот за здравствено осигурување и сите засегнати институции се на располагање, во моментов се подготвува медицинска документација и...

Диво приклучените на струја ромски семејства во Ресен водат војна со...

Десетици диво населени и приклучени на струја ромски семејства во Ресен, вчера запалија цела депонија на магистралата откако екипи на ЕВН дошле и им...

Новиот инсинератор во Дрисла ќе согорува медицински отпад и ќе произведува...

  ,,Сите потребни процедури и документи/дозволи за набавка на нов инсинератор се завршени и согласно склучениот договор се очекува опремата да пристигне до средината на...

Подготвен Законот за енергетика со кој ќе се либерализира пазарот на...

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, министерот за економија м-р Крешник Бектеши и директорот на Секретаријатот на Енергетската заедница...

На јавна аукција ЕЛЕМ купи електрична енергија за 1 865 154...

АД ЕЛЕМ денеска одржа јавна аукција за набавка на дополнителни количини електрична енергија за потребите на на тарифните потрошувачи (домаќинствата и помалите индустриски потрошувачи)...

Анѓушев: Лага е дека струјата ќе поскапи, цената не е предмет...

,,Сите критики поврзани со цената на струјата, и со сите активности  околу цената на струјата, во последниот период се само оттргнување на вниманието од...

По интервенцијата на министерката Дескоска,студенсткиот дом ,,Гоце Делчев“ доби струја

Министерката за образование Рената Дескоска ноќеска го посети студентскиот дом ,,Гоце Делчев“ за да се увери дали е се во ред, откако вчера во...

Скопјанец свирепо убиен со електрични кабли и струја

Триесет и осумгодишен скопјанец е пронајден убиен во неговиот дом, известува Макфакс. Тој бил обвиткан соелектрични кабли, кои потоа биле вклучени во струја....

ТЕЦ ,,Осломеј” никако да проработи

До овој момент не проработи ТЕЦ Осломеј. Македонија останува зависна од скапиот увоз на струја-реагираат од СДСМ. Според нивните  информации, вчера(14.01.) во Осломеј бил лично...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com