Таг: студенти

Студенти од шеста година по општа медицина ќе помагаат во...

,,Спремни да помагаат! Утрово се сретнав со студентите од шеста година по општа медицина кои ќе помагаат во битката со Ковид-19. Многу...

Еве што може да користат студентите преку Законот за субвенциониран оброк

Парламентот го донесе законот за субвенциониран оброк, мерка која одамна ја уживаат студентите од Словенија и многу други европски држави.

И ние имаме ,,златни“ студенти иноватори за трка во светот со...

Студентите од Машинскиот факултет – Скопје, коишто го создадоа проектот ГЕТ велосипед (Градски Еко Транспорт),со нивниот пронајдок „Филтер за воздух вграден во...

И во студентскиот дом ,,Кузман…“ ќе се штитат со камери од...

Еден ден по објавената фотографија на социјалните мрежи и на порталот ako.mk  , раководството на студентскиот дом ,,Кузман Јосифовски-Питу“, кој се наоѓа...

Покривите покриени со ѓубрето на студентите од домот ,,Кузман Јосифовски Питу“

Оваа фотографија, преземена од ФБ, ја покажува студентската невоспитаност на станарите на уште еден студентски дом во Скопје, во неговиот строг центар,...

(Не)умесна кампања за лек за концентрација крена паника меѓу студентите и...

Во рамки на промотивна кампања за регистриран лек ВИГОРИКС ИНТЕНС, кој како додаток на исхрана ја подобрува концентрацијата, се прошири паника на УКИМ.  Имено, за...

Градоначалникот Георгиевски врачи 2 гранта на студенти иноватори

    Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, врачи два гранта за поттикнување на студентската иновативност. ,,Општина Гази Баба за прв пат стартуваше со поттикнување и...

Заев: Примерот на Симона Атанасова нека биде мотив за младите доктори

,,Примерот на Симона Атанасова треба да ги мотивира студентите по медицина, но пред сѐ младите доктори да останат да работат во нашата земја. Таа дипломирала...

Спасовски им вети на студентите на Факултет за безбедност преиспитување на...

Министерот Оливер Спасовски денеска присуствуваше на првиот академски час на Факултетот за безбедност во Скопје. Во своето обраќање до студентите и професорите министерот Спасовски...

Српски студенти им одржаа лекција на професорите кои јавно го поддржаа...

По објавување на прогласот од страна на СНС во кој околу 650 јавни личности му дадоа поддршка со потпис на Александар Вучиќ ,  меѓу...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com