Таг: студ

Вработените на Институт за национална историја оставени без вода и тоалет

Откако Владата го пресели Државниот архив во зградата на Археолошки музеј, и старата наменска зграда ја подари на Јавното обвинителство, заради градежните работи, вработените...

Во Москва измерени -30 степени

  Поларните температури, снег и мраз ја оковаа скоро цела Европа . За Русија се вообичаени ниски температури, но руските медиуми известуваат дека во Москава...

Снег на Попова Шапка

(обновено)На Попова Шапка, најголемиот и најпознат македонски зимски туристички центар, вчера започна да паѓа снег на радост на многубројните туристи и викендаши кои престојуваат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com