Таг: судење

Семејна фотографија и тегла ајвар на еден од профилите на Филан...

Филан Митрев, 25 годишен Македонец со германско државјанство, деновиве седна пред германскиот суд да одговара за кривично дело тероризам.

Инцидент на сведочењето на обвинителката Стефанова-,,гомнарке и ороспијо“ ѝ довикна Јанева

Поранешната Специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, која е осомничена во судскиот случај ,,Рекет“, не се воздржа и по сведочењето на нејзината поранешна...

Полицаец од Ресен сведочеше за изборната измама со лични карти за...

Порталот Сакам да кажам го пренесува сведочењето на полицаецот Агрон Кранлиевски од Ресен, кој иако дал негативно мислење за жители на Пустец...

Необјавените ,,бомби“ за ,,Монструм“ ќе бидат презентирани во судница на 5...

Денешното рочиште за случајот ,,МОНСТРУМ" кој го води Судијата Огнен Ставрев, а застапник на обвинението е Фатиме Фетаи...

Обвинетиот Василевски исказите за организаторите на насилството во Собрание ги поткрепил...

СО 115 АУДИО СНИМКИ И 20 ФОТОГРАФИИ КАКО ДОПОЛНИТЕЛЕН ДОКАЗ, ОБВИНЕТИОТ АЛЕКСАНДАР ВАСИЛЕВСКИ - НИНЏА ЌЕ ГО ПОТКРЕПИ...

Вељановски во порака за 27 април: Животот е тркало, што прават...

  Поранешниот собраниски спикер и претседавач со конститутивната седница, Трајко Вељаноски на вебер комуницирал и со пратеникот Димитар Стевананџија. Во пораките испраќани на 24 февруари 2017...

Обвинетиот Мунир Пепиќ падна во несвест во судница

Обвинетиот Мунир Пепиќ падна во безсознание пред исказот на сведокот Курто Дудуш, известува Сител.Според оваа телевизија,  интервенирал итната медицинска помош, а по кратката пауза...

Денеска во судница за 27 април ќе сведочат Заев, Спасовски,...

Денеска продолжува испрашувањето на сцедоците во маратонскиот судски процес за организираниот напад на пратениците во Собрание на 27 април минатата година. Напаѓачите ќе се соочат...

Зелена лупа: Судењето во разумен рок е ПРАВО,  а не привилегија!

На 15.05.2018, со почеток од 12 часот, во салата на Даре Џамбаз, се одржа трибина со граѓани кои се жртви на предолги судски постапки,...

Судењето за ,,Поткуп“ одложено за 29 јануари идната година

(МИА) Судењето за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев е одложено за 29 јануари следната година, бидејќи предметот не е пристигнат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com