Таг: судир

Во подметнат пожар во мигрантски камп на Лезбос настрадаа мајка и...

По вчерашните жестоки инциденти во бегалскиот камп на грчкиот остров Лезбос, градоначалникот на овој остров Стратис Кителис, објави дека е потврдена...

7 мртви и 19 исчезнати во судир на два брода на...

Расте билансот на загинати по големата трагедија што се случи синоќа околу 21 и 25 часот на реката Дунав крај Будимпешта.

Антикорупциска одлучи дека антикорупционерот Бајрами не е близок роднина на Талат...

Нема судир на интерес, ниту непотизам во изборот на Нури Бјрами, за антикорупционер и заменик на истата комисија, инаку баџанак на претседателот...

Двајцата параглајдеристи се судриле во воздухот пред трагичниот настан

На 17.08.2018 година во 12,30 часот во Крушево кај Мечкин камен, дошло до судир во воздух помеѓу двајца параглајдеристи И.В.(56) од Украина и И.П.(54) од...

14 млади канадски хокеари загинаа во сообраќајна несреќа

  Полицијата во Канада потврди дека 14 лица загинале кога еден камион и автобус со млад хокеј тим се судриле во петокот вечер. Тимот ,,Хумболт Бронкос“...

На аеродромот ,,Никола Тесла“ во Белград се судрија авион и трактор

На аеродромот ,,Никола Тесла“ во Белград, како што дознава Новости, дошло до судир меѓу авион и трактор. Инцидентот се случил при влечење на авионот кон...

Судир на два автомобила пред Собрание

Пред Собрание на РМ вечерва дојде до силен судир на два автомобила од кои едното е такси возило. Според неофицијални информации, еден од возачите...

Во судир на два брода крај Дубровник двајца загинати и петмина...

Две лица загинаа , а за пет се трага по поморската несреќа што се случила  изминатата ноќ крај Дубровник. Според официјалните информации, синоќа околу  21 и...

Полскиот министер за одбрана предизвика верижен судир заради Јарослав Качински

Колонатa возила со полскиот министер за одбрана Антониј Мачеревич, предизвика верижен судир во Варшава, брзејќи да стаса на прогласувањето на неговиот партиски шеф Јарослав...

Во судир на возови кај Нови Сад 22 лица се повредени

Дваесет и две лица се повредени, од кои 4 потешко во судир на патнички и товарен воз на пруга кај Нови Сад, кога при...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com