Таг: судија

Судијата од дербито Црвена Ѕвезда-Партизан заразен со корона вирус

Петмина српски фудбалски судии, меѓу кои и Новак Симовиќ, кој делеше правда на градското дерби во Белград пред десетина дена, се заразени...

Почина судијата Драги Билески кој беше лустриран по нарачка на Милошоски

По кратко боледување, почина Драги Билески, судија во пензија на Основниот суд во Кичево, кој беше единствениот активен судија во редовното судство,...

Обвинение за судија од Управен суд кој ја оштетил државата за...

По сеопфатна истражна постапка, надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска, до Основниот кривичен...

Тајландски судија изрече ослободителна пресуда, па си пукаше во градите

Тајландскиот судија, Канакорн Пијанчана, во петокот се обиде да изврши самоубиство во судницата, откако мораше поради недостиг на докази да изрече ослободителна...

Судија од хашкиот суд за злосторствата на ОВК сликан со адвокатот...

Чешкиот судија Владимир Микула, кој се наоѓа на листата судии на Специјалниот суд за злосторставта на ОВК во Хаг, фатен е на...

Судија ги посетил Јанакиески и Ристовски во притвор

Судија при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, денеска изврши редовна посета на КПУ Затвор - Скопје при што разговарал со обвинетите...

Судијата на полувреме му го побарал дресот на Роналдо

Американскиот судија Марк Гајгер го привлече гневот на Мароканците кои можеа да стигнат ди позитивен резултат од дуелот со фаворитот Португалија, но на крајот...

Исфрлен судија од Светското првенство поради поткуп

 Светската фудбалска федерација (ФИФА) го исфрли судијата Фахад Ал Мирдаси од листа на арбитри за Светското првенство во Русија поради поткуп. Во соопштението на ФИФА...

Незадоволен навивач го турна ватерполо судијата во базен неколку секунди пред...

Дерби натпреварот од Втората јадранска лига во ватерполо меѓу Војводина и Црвена Ѕвезда, беше прекинат неколку секунди пред крајот откако незадоволен навивач го турна...

Виктор Троицки го погоди во глава судијата со тениското топче(видео)

Српскиот тенисер Виктор Троицки, го изгуби мечот од австралискиот тенисер Никос Кирјос, но ќе остане запаметен по несаканиот инцидент со судијата, кога ненамерно го...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com