Таг: судијка

Кривичен суд ја брани судијката која го ослободи Латас во предметот...

Во однос на вчерашната изјава на Јавниот обвинител на РСМ, Кривичниот суд – Скопје укажува  на обвинителството наместо редовно и неосновано да...

Скандал: Поглаварот на ИВЗ јавно посака смрт на судијка што не...

Поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи, на прес конференцијата по повод најновите случувања во ИВЗ, посака смрт за судијката...

Новоизбраната судијка во Апелација Тања Милева е сопруга на членот на...

Пред дава дена Судски совет ја избра Тања Милева од Основен суд-Велес , за судија во Апелациски суд -Скопје. Милева работела претходно како судија во...

Снимател на ТВ 21 беше 6 часа во полициска станица под...

Снимателот на ТВ 21, Ибрахим Мамути, бил задржан во полициска станица 6,5 часа, поради тоа што полицијата се сомневала дека за врфеме на судскиот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com