Таг: суд

Откако Тарант е обвинет за убиство пред судот го покажа овој...

Масовниот егзекутор, кој по терористичките напади во Крајстчрч во Нов Зеланд набргу беше уапсен и изведен пред суд, засега има обвинение за...

Македонка во Австралија на суд за возење со над 200 км...

,,Мерцедес мама“, како што ја нарекуваат австралиските медиуми, Македонката Маргарита Томовска која живее во Австралија, ќе мора да одговара на суд за...

Дурловски нема да поднесе барање за амнестија

Оперскиот пејач, Игор Дурловски, кој беше дел од водачите на ,,За заедничка Македонија“ , на својот ФБ профил објави дека неговата борба...

Нинџа се отвори пред судот

Еден од главноосомничените за насилството во Собрание на 27 април минатата година, Александар Василевски Нинџа, ,,пропеа“ во судот и во своја одбрана реши да...

,,Пропеа“ уште еден обвинет за упадот во Собрание на 27 април

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за настаните од 27 април во Собранието, обвинетиот Захарие Симовски ја изнесуваше неговата одбрана. Според неговите искази, тој...

Вработени во ,,Фени“ протестираат и бараат брз стечај

Вработени во „Фени“ со транспаренти протестираат пред судот во Велес каде  повторно се разгледува планот за реорганизација на комбинатот. Тие бараат на денешното рочиште...

Директорот Илиески најави судска разрешница на случајот со Бранка Костиќ Марковиќ

Директорот на Македонска филхармонија, на својот ФБ профил објави дека случајот со разрешувањето на Бранка Костиќ Марковиќ, најверојатно, ќе биде предмет на судска постапка. Имено...

Џолев: Пасошите на Груевски му се одземени, а за ,,Тенк“ обвинителството...

(МИА) Не може судот самоиницијативно да определува мерка притвор, тоа е секогаш по барање на Обвинителството. Во случајот „Тенк“ од самиот почеток на подигање...

МВР распиша потерница по Никола Груевски

По налог на Кривичниот суд, МВР попладнево распиша потерница по поранешниот премиер, Никола Груевски, кој се бара за отслужување на двегодишната затворска казна за...

Конечна одлука- Груевски мора да оди во затвор

Кривичниот совет при Основен суд Скопје 1 одлучи дека поранешниот премиер Никола Груевски мора да оди во Шуто Оризари на издржување казна затвор во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com