Таг: суспендиран

Полицаецот што непристојно гестикулираше кон новинарите е суспендиран

Директорот на истражниот затвор Скопје, Есад Рахиќ, по објавувањето на снимката на која се гледа како судски полицаец непристојно гестикулира кон новинарските...

УЕФА го суспендира Милан на две години

Поради нарушување на Финансиски фер-плеј, УЕФА го казни Милан со забрана за настап во Европа во следните две сезони. Милан нема да настапи во Лига...

Фоњини остана без 63.000 долари и без бодови од УС Опен

Италијанскиот тенисер Фабио Фоњини ќе остане без награден фонд и бодови од овогодишниот турнир на САД, УС Опен, поради инцидентот со судијата. Италијанецот беше суспендиран...

Јужноафрикански тенисер доживотно суспендиран

Џошуа Чети, јужноафрикански тенисер, е доживотно суспендиран затоа што се обидел да намести меч, соопшти денес Единицата за интегритет на тенисот. Дваесет и едногодишниот Чети...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com