Таг: суспензија

Суспендирани двајца полициски службеници заради прекумерна употреба на сила

На 28 септември при редовно извршување на мотопатролна служба, полициските службеници Р.Б. и В.Н. од Полициската станица Карпош го затекнале лицето А.Р. при извршување...

ФК ,,Партизан” суспендиран од Лига на шампиони и Лига на Европа

Европската фудбалска унија (УЕФА) му забрани на  фудбалскиот  клуб Партизан да игра во Лига на  шампиони и Лига на  Европа во една од  наредните...

САД ги суспендираа разговорите со Русија

Америка ги суспендираше билатералните разговори со Русија за Сирија, чија цел беше оживувањето на прекинот на борбите во Халеп и околината и воспоставување на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com