Таг: СЈО

,,Го отвори ко паштета“, коментира Жугиќ на упадот на Наум Стоилковски...

,,Нема поголем доказ од овој дрзок упад (на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ - н.з.), дека врвната амбиција на ДПМНЕ е...

Обвинителката Ристоска со горчливо-сладок вкус зборува за последниот ден на СЈО

Обвинителката Ленче Ристоска, портпарол на СЈО и една од ,,трите грации“, како што ги нарекуваа во најдобрите денови на Специјалното Јавно Обвинителство...

Влада:Трошоците за СЈО се за стручните служби и комуналии од веќе...

Владата на Република Северна Македонија на 2 април 2020 година донесе уредба со законска сила со која се регулираат определени отворени прашања...

Парите на СЈО на предлог на пратеник на СДСМ се пренаменети...

Вработените во СЈО, кое се' уште законски постои до септември 2020 година, реагираат поради одлуката на сите членови на Комисија за финансирање...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ лаже, Игор Милев нема син

ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на непотизмот и партизацијата на институциите, особено во судството и нема никаков кредибилитет да зборува на тема непотизам, реагира...

Обвинителите на СЈО се враќаат во своите матични обвинителства

На денешната седница на Совет на јавни обвинители, како што соопшти претседателот, Ацо Колевски, е донесена одлука за обвинителите на СЈО...

Јовески: До крајот на денот ќе ги преземеме сите предмети од...

Утрината почна процесот за преземање на предметите од СЈО во надлежност на Јавно обвинителство на РСМ. ,,Очекувам дека...

За Мицкоски Заев и неговите соработници се ,,површни и исплашени луѓе“

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ даде оценаза неуспешната срдба со премиерот Заев. Мицкоски вели: ,,Сосема свесно почекав СДСМ и нивните...

Заев:Матрицата на Мицкоски е груевизам до доцна во ноќта

,, Бараат криминалот да им го заташкаме. Само тоа е важно за ВМРО ДПМНЕ. Ниту ги интересира ЕУ и НАТО, ниту владеење...

ЈО одлучи да ги преземе сите предмети кои ќе бидат доставени...

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија на одржаниот Стручен  колегиум на јавните обвинители во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија на 05.09.2019...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com