Таг: табли

Албанскиот Парламент ќе го ратификува Протоколот, Република Северна Македонија пристигна на...

Претседателот на Собрание, Талат Џафери, денеска ќе присуствува на седница на Парламент на Албанија, на која ќе биде ратификуван Протоколот за влез...

СДСМ влегува во ,,дворот” на ДУИ

Со табла и натпис на македонски и албански, СДСМ се подготвува да отвори партиско седиште во Чаир. Трајче Неделковски, член на партијата, вели...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com