Таг: талат џафери

Ахмети и Османи први лично му го честитаа изборот на Џафери...

Досегашниот претседател на законодавниот дом, Талат Џафери од ДУИ, повторно е избран на оваа функција. Во неговиот кабинет први...

Џафери подготвува седница за избор на Претседател на Собрание

Дадов насоки да се подготви продолжување на конститутивната седница за утре(четврток), за да се избере претседател на Собранието, вели за ТВ 24...

Талат Џафери бара извинување од Заев, во спротивно ДУИ нема да...

На митингот на ДУИ вечерва во Охрид, поранешниот собраниски спикер, Талат Џафери, упати директна порака до лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

ДИК го објави решението за распишување предвремени парламентарни избори

Државната Изборна Комисија го објави решението за распишување на предвремени парламентарни избори во РСМ. Решението е објавено во Службен...

Зекири:ДУИ и ВМРО ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција

Пратениците на СДСМ упатија остри критики кон коалицискиот партнер ДУИ. Тие порачуваат дека однесувањето на спикерот Талат Џафери и неговото тактизирање со...

СДСМ бара истрага за ,,бомбата“ за Богоевски, додека за одговорноста на...

Владејачката СДСМ бара надлежните институции да го истражат случајот со објавувањето на тајно снимениот разговор на пратеникот Павле Богоевски и објавувањето на...

Богоевски: Талат Џафери го злоупотреби собранието и го заштити организаторот на...

Независниот пратеник Павле Боговески, кој е дел од пратеничката група на СДСМ, по опструирањето на одземањето имунитет на Трајко Вељановски, остро го...

Милошоски побара Џафери да свика гласање за да видат дека немаат...

Во отсуство на неколку пратеници од ВМРО ДПМНЕ,Антонио Милошоски побара од претседателот на Собрание на РМ, Талат Џафери, да ја стави точката на гласање,...

Христијан Мицкоски бара да се обрати пред пратениците во Собрание на...

Координаторот на пратеничката група на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Драган Данев, го прочита барањето на неговиот лидер Христијан Мицкоски, да се обрати пред пратениците кои...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com