Таг: талевска

4 години условна казна за затајување данок за Ивона Талевска

Основниот суд Скопје 1 ја осуди на условна казна затвор Ивона Талевска за случајот Тифани, во кој СЈО ја обвини за затајување данок од...

33.508 евра за гардеробата на Талевска претставени како основни средства за...

Во продолжение соопштението од СЈО за се што беше кажано на прес конференцијата во врска со 4 нови предмети на обвинителството: ,,Содржината на прислушкуваните разговори...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com