Таг: Талески

Видео: Филип Талески и РНЛ со два предност против Нант на...

Рајн Некар Левен со два предност ќе патува во Франција кај Нант на реваншот од осминафиналето во ЛШ.

Владимир Талески сам си замина по примопредавањето на градоначалничката функција

Владимир Талески немаше кој да го испрати од општинската зграда во Битола. Неговите колеги и постелаа црвен тепих на новата градоначалничка, Наташа Петровска, но...

Талески и вработените ја дочекаа со црвен килим и цвеќе новата...

Утрово во 10 часот се изврши примопредавање на функцијата градоначалник во општина Битола.   Утрово во 10 часот примопредавање на функцијата градоначалник на Општина Битола. Вработените...

Битолските борци и социјалдемократите го бојкотираат Талески

Борците од Битола денеска не дојдоа на средба со градоначалникот Владимир Талески,по повод 4 Ноември, Денот на ослободувањето на градот. Според официјалната програма, чествувањето...

Владимир Талески бега од новинари

Битолскиот градоначалник Владимир Талески, денеска одби да одговари на новинарски прашања. На прес конференција за спортски настан, што се одржа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com