Таг: таргет тврдина

Верушевски ги копромитираше на суд Заев и Лазаревски, а обелодени дека...

Во Кривичниот суд Скопје денеска се одржа ново рочиште за предметот ,,ТАРГЕТ ТВРДИНА" , кое го води Судијката Џенета Бектовиќ, а застапник...

Обвинителката Ленче Ристоска го презентираше обвинението за масовното прислушување

Обвинителката во СЈО, Ленче Ристоска, пред судечкиот совет и обвинетите и нивните адвокати, го презентираше обвинението и наодите до кои дојде СЈО по повеќемесечна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com