Таг: тајност

Ќе се симне тајноста на договорите со странските компании

Влада на  Република Македонија на денешната 25-та седница донесе одлука да се покрене постапка за декласификација на класифицираните информации и договори за доделување на...

СЈО:Повредена тајноста на предистражна постапка

 Специјално јавно обвинителство реагира на објавата на одредени детали за предистражана постапка која е во тек за случај поврзан со изборни донации во Охрид....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com