Таг: тв дебата

ТВ дебатата Клинтон – Трамп ја гледаа над 100 милиони гледачи

Повеќе од сто милиони гледачи го следеа првиот телевизиски дуел меѓу претседателските кандидати Хилари Клинтон и Доналд Трамп. Ова е рекордна гледаност воопшто на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com