Таг: тв

На едно место ,,најдобрите“ грешки во живо на ТВ за 2017...

The Sun на едно место ги собра нај-грешките во јавување во живо на повеќе светски телевизии. Новинарите, водителите , прогнозерите на време, не секогаш...

ВИДЕО:Словенечки функционер сменет заради покажано незнаење на телевизија

Тилен Смолникар, раководител на одделение за обновливи извори на енергија при Министерство за инфраструктура во Влада на Словенија е сменет откако на државната телевизија...

Се одбележува светскиот ден на телевизијата

Денеска се одбележува светскиот ден на телевизијата – симбол на комуникација и заедништво на современиот свет. Генералното собрание на ОН го прогласи 21 ноември за...

Интернетот веднаш по телевизијата

И покрај тоа што телевизијата сè уште е медиум од којшто граѓаните во Македонија најчесто се информираат, во последната година се забележува дека...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com