Таг: телевизии

Глогов колец за СЈО

Пишува: Емилија Лазаревска Со секој нов ден, скандалот со бегството на Груевски, е сѐ поголем. Всушност, ова е еден од најголемите скандали во Македонија, по...

Владата на Груевски за 7 години потрошила 38 милиони за кампањи...

Владата на Никола Груевски за реклами и пропаганда во медиумите од 2008 до 2015 година потрошила 38 милиони евра. Како што информира портпаролот на Владата...

Владата ги прекина кампањите на светските телевизии и договорите со ,,странски...

Премиерот Зоран Заев од собраниската говорница објави дека кампањите се прекинати и дека веќе се заштедени 10 милиони евра. „Заштедите во државната каса почнаа. Веќе...

Најдобар финансиски резултат ТВ Сител, најлош ТВ Телма

Според Анализата за пазарот на аудио и адиовизуелни медиумски услуги за 2015 година што ја изработи Агенција за АВМУ, од анализата на вкупни приходи...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com