Таг: тенисер

Чилиќ го „турна“ Ѓоковиќ од врвот на АТП !?

Повеќе не е ништо во рацете на Новак Ѓоковиќ. Енди Мареј ќе биде прв тенисер во светот ако влезе во финалето на Мастерс турнирот...

Јужноафрикански тенисер доживотно суспендиран

Џошуа Чети, јужноафрикански тенисер, е доживотно суспендиран затоа што се обидел да намести меч, соопшти денес Единицата за интегритет на тенисот. Дваесет и едногодишниот Чети...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com