Таг: тепа

Хелсиншки комитет бара одговорност на полицаецот што тепа Ром

Видео снимката на полициска бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите покажува дека непрофесионалниот однос,...

НБА ѕвездата Џеј-Ар Смит брутално тепа демонстрант затоа што му го...

На демонстрациите што се раширија ширум САД поради полициското убиство на Џорџ Флојд, се случија бројни инциденти, грабежи, уништување на имот, палежи...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com