Таг: тероризам

Случајот со уапсениот Филан Митрев во Германија е ВЕСТ и во...

,,Најелементарната улога и функција на медиумите, имено и најкратка е – да објавуваат вести! Добри или лоши, убави или грди, не е...

Семејна фотографија и тегла ајвар на еден од профилите на Филан...

Филан Митрев, 25 годишен Македонец со германско државјанство, деновиве седна пред германскиот суд да одговара за кривично дело тероризам.

28 годишниот напаѓач со нож во Лондон бил условно на слобода...

Британската полиција објави дека напаѓаот со нож на Лондонскиот мост, кој усмрти две лица и рани три, е 28 годишниот Усман Кан,...

МВР објави ВИДЕО од апсењето на седуммината обвинети за тероризам и...

Министерството за внатрешни работи и надлежните институции на Република Македонија, во соработка со партнерите од Глобалната коалиција за борба против тероризмот и Сириските Демократски...

Лишени се од слобода 7 македонски државјани за учество во војните...

Министерството за внатрешни работи и надлежните институции на Република Македонија, во соработка со партнерите од Глобалната коалиција за борба против тероризмот и Сириските Демократски...

Најмалку 10 години затвор за делото за кое се товарат уапсените...

„Тој што со намера да го загрози уставниот поредок или безбедноста на Република Македонија ќе предизвика или сериозно ќе се закани со предизвикување експлозија,...

Фудбалер на Барселона меѓу првите им помогнал на жртвите од терористичкиот...

Играчот на Барселона, Лукас Диње, беше меѓу првите што им помогнаа на жртвите на терористичкиот напад, којшто се случи изминатиот четврток во овој шпански...

Во терористички напад во Барселона 13 луѓе се убиени,а 80 повредени(видео)

 Ова е фотографија на возачот што влета и уби луѓе во Барселона. Полицијата го објави неговиот идентитет. ИСИС ја презеде одговорноста. Во напад со мало...

Во Македонија и регионот засега не постои закана од тероризам

Последните терористички напади во Велика Британија, според експертите кои учествуваа на безбедносната конференција „Безбедносни концепти и политики – новата генерација ризици и закани“,  се...

Исламска држава ја презеде одговорноста за убиството на полицаецот во Париз

Исламската држава ја презеде одговорноста за нападот врз полицајците во Париз. Еден полицаец е убиен, а двјаца се тешко ранети, соопшти француската полиција. Еден...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com