Таг: терористи

Силјановска на Твитер ги нарече терористи осудените за 27 април

Ова е пораката која денеска беше напишана на Твитер налогот на кандидатката за Претседател на РСМ, од...

Терористи го нападнаа град Скопје, а меѓу нив и Владо Поповски,...

Советничката група на ВМРО ДПМНЕ во град Скопје, ја бојкотираат работата солидаризирајќи се со ,,терористите“ кои се наоѓаат на издржување мерка притвор за организираниот...

Ердоган се заканува: Ќе го скинам договорот

Турскиот претседател повторно е во отворен дуел со Брисел. „Виси“ договорот за бегалците и трговските врски. Главниот проблем се визите за Европската унија кои...

Пратеник на ИД меѓу убиените во Северен Кавказ

Сирискиот пратеник од џихадистичката група Исламска држава (ДАЕШ) е еден од шесте терористи убиени во Република Ингушетија, во Северен Кавказ, соопштува рускиот антитерористички одбор. Во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com