Таг: тестирање

Повторно се зголемува бројката на заразени од Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 1279 тестирања, а регистрирани се 153 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 66-Куманово...

2,3 милиони заразени, повеќе од 120.000 починати од Ковид 19, Трамп...

Американскиот претседател, Доналд Трамп, повторно ја шокираше американската и светската јавност со изјавата дека побарал да се намали бројот на тестирани во...

Продолжува тестирањето во фудбалските клубови, во ФК Вардар нема позитивни на...

По утврдените позитвни случаи на Ковид 19 во ФК Шкендија и Ренова, денеска од Синдикатот на фудбалери на Македонија известуваат дека во...

Гувернерот на Њујорк се тестираше за коронавирус во живо на ТВ

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо, промовирајќи дека сега се создадени услови сите што имаат симптоми на грип да може да се тестираат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com