Таг: тетово

Запалено возило на ЕВН во Тетово

Изминатата ноќ во Тетово беше запалено возило на ЕВН. Фотографиите беа поставени на социјалните мрежи, а под нив се...

Неколку часа откако беше расчистена, никна нова депонија кај гробиштата...

На иницијатива на Ирена Ристиќ и ,,Не биди ѓубре“, утрината со багер беше расчистена дивата депонија кај православните гробишта во Тетово.

Депонија пред влезот на православните гробишта во Тетово(фото вест)

Со години иста слика пред православните гробишта во Тетово, извор на зараза и болест

Заев и Касами порачуваат од Тетово дека ќе го победат ДУИ...

Се додека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не се реформираат и европеизираат, ќе останат долго време во опозиција, кога ќе се реформираат, тогаш ќе...

162 нови случаи на КОВИД 19 од кои најмногу во Скопје...

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19. - Скопје 92-...

Вечер во 21 часот започнува тридневен карантин во неколку општини

Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза и ефикасна реакција за спречување на ширењето...

Тетовци не веруваат дека има КОВИД 19, бараат со слика, име...

Дел од жителите на Тетово воопшто не веруваат дека постои коронавирусот. Еден од нив вели дека тоа е пропаганда, друг бара со...

411 тестирања, 36 заразени од коронавирус од кои 12 во Тетово

Во изминатите 24 часа направени се 411 тестирања, а потврдени се 36 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-7, Куманово-4, Прилеп-4,...

ТВ21: Плоштадот во Тетово полн со ѓубре по продажбата на цвеќе...

Тетовскиот плоштад, вчера по продажбата на цвеќиња за празникот 8 Март, беше полн со ѓубре, јави репортерот на ТВ21 од терен.

Шверцери на тутун и цигари во Тетово брутално нападнаа инспектори

Царинската управа на Република Северна Македонија во соработка со Државниот Пазарен Инспекторат, во текот на денешниот ден спроведоа две акции против нелегална...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com