Таг: техничка влада

Спасовски: Нула толеранција за говор на омраза и целосна одговорност од...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска одржа прес-конференција посветена на актуелните прашања од работата на Владата во претстојниот...

Николовски: Ќе ги оставиме да си ,,тераат кампања“ до избори ќе...

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на својот ФБ профил го коменмтираше однесувањето на техничките министри и заменици од ВМРО ДПМНЕ.

Заев порача ВМРО ДПМНЕ да не прави опструкции во техничката...

,, Спасовски на нејзино чело, извршната власт е во сигурни раце, особено кога станува збор за нејзината првенствена обврска да се организираат...

Прва заедничка фотографија на техничката Влада со привремениот премиер Оливер Спасовски

Техничкиот премиер Оливер Спасовски со министрите ,,Техничка Влада - затоа што ние ги почитуваме законите, затоа...

Мила Царовска во техничката влада ќе биде Вицепремиер за економски прашања

СДСМ, преку своите органи, едногласно на политичка координација, едногласно на ИО и едногласно на ЦО, донесе одлуки за четири кадровски решениј,а со...

Сѐ поизвесно е дека Оливер Спасовски ќе биде технички премиер

Коалициските партнери на СДСМ почнаа да даваат јавна поддршка за Оливер Спасовски како технички премиер. Тој е прифатлив кандидат...

Вучиќ: Додека сум жив во Србија нема да го гледате Боки...

Српскиот Преседател и лидер на СНС, Александар Вучиќ, предизвика вистинска еуфорија меѓу своето членство на седница на неговата партија.

Заев: Договоривме техничка Влада по примерот на Пржинската за секои парламентарни...

,,Договоривме техничка Влада за сите парламентарни избори по примерот на Пржинската влада, рече премиерот Зоран Заев, на пауза од лидерската средба и се врати...

Техничките министри и Премиер од ВМРО ДПМНЕ одржале последна седница во...

Вчера, како што известуваат МИА и Телеграф, техничките министри од ВМРО ДПМНЕ ја одржале последната седница на техничката Влада раководена од техничкиот Премиер Емил...

СДСМ:Власта во заминување се богати за сметка на граѓаните

Власта во заминување ги крши законите за да може до последниот ден од мандатот да црпи средства од буџетот за сопствено богатење. Стотици граѓани...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com