Таг: тимоние

Тимоние: Франција гледа со оптимизам на позитивниот извештај за Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска го прими амбасадорот на Република Франција во нашата земја Кристијан Тимоние.

Зекири: На Тимоние главен брифер му е поранешниот советник на Иванов,...

Пратеникот на СДСМ, МУхамед Зекири, во вчерашната емисија на ТВ 24, рече дека Франција направила историска грешка со Македонија. Тој се надева...

Тимоние: Одговорноста е и на тие што ветуваа почеток на преговорите...

Францускиот амбасадор во РС Македонија, Кристиан Тимоние, одржа прес конференција на која ја дообјасни одлуката на неговата држава да се спротистави на...

Мицкоски му се жалел на францускиот амбасадор на политички и полициски...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски, заедно со членот на Извршниот Комитет Игор Николов оствари средба со францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние.

Бојаџи: Одењето кај странците го сметав за кодошење, но сега немам...

,,Му благодарам на Амбасадорот на Франција за вниманието и интересот за филмот ,,Ругање со Христос“ и за мојата работа како уметник воопшто. Долги години...

Францускиот амбасадор Тимоние му дал поддршка на Бојаџи за неговиот филм...

,,Ти благодарам. Го гледав филмот вечерва. Повеќе го разбрав како медијација врз наследството на културата на насилство, отколку било што друго и пред сѐ...

Амбасадорот Тимоние на премиерот Заев му ја пренесе поддршката на Франција

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорот на Република Франција во Република Македонија, Кристијан Тимоние. Францускиот амбасадор, Тимоние, оцени...

 Биди Македонец

  Пишува: Емилија Лазаревска   Верувам дека актуелната владејачка гарнитура, благо кажано, е изненадена и не очекуваше вакви реакции во јавноста по изгласувањето на Законот за употреба...

Бујар Османи му се обрати на амбасадорот Тимоние на француски јазик(видео)

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние , пред неколку дена  изјави дека може да се проблематизира безусловната препорака за почеток на преговорите за членство во ЕУ...

Тимоние: Неизвесна безусловната препорака на ЕУ заради начинот на кој е...

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние за САКАМДАКАЖАМ.МК изјави дека може да се проблематизира безусловната препорака за почеток на преговорите за членство во ЕУ поради тоа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com