Таг: титаник

Кривичен суд смета дека СЈО врши притисок, судијата Ристова на нејзино...

Постапувајќи по барање за изземање на судијата Оља Ристова од предметот со К.бр. 1905/17, оформен по обвинителен акт на Јавното обвинителство за...

Судијата Шабани ќе ги заклучува вратите ако адвокатите продолжат да се...

,,Не може кога ќе ви текне да влегуавте и излегувате од судница“-ги предупреди судијата Осман Шабани, адвокатите на обвинетите во судскиот процес што го...

,,А сега што ќе правиме без мобилните“, рече Јанкуловска откако судијата...

,,ОБВИНЕТИТЕ ВИДНО ВОЗНЕМИРЕНИ НЕ ЗНААТ ШТО ДА ПРАВАТ НА РОЧИШТЕТО БЕЗ МОБИЛНИТЕ ТЕЛЕФОНИ“-информира здружението Зелен лупа, кое ги набљудува судските процеси во надлежност на...

Претседателот на ДИК Дерковски во 2011 по наредба на Јанакиески...

Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Оливер Дерковски, како тогашен партиски војник, два дена пред изборите во 2011 година добива инструкции од обвинетиот Миле...

Влошена здравствената состојба на адвокатот Ефто Спировски, му откажале сите витални...

Судењето за предметот на СЈО „Титаник 3“ за изборни нерегуларности во Чаир е прекинато заради влошување на здравствената состојба на сопругот на  судијката во...

Со нови осомничени се проширува првиот случај на СЈО ,,Титаник“

Првиот сллучај на СЈО,,Титаник“ кој се однесува на изборни нерегуларности се проширува и сега   истрагата се однесува  на 17 лица кои сториле повеќе...

Јанкуловска била повикана на распит за ,,Титаник“

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска денеска била повикана во СЈО на распит за случајот ,,Титаник“ во својство на осомничено лице, дознаваме неофицијално...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com