Таг: титула

Новак Ѓоковиќ ја освои осмата титула на Австралија Опен

Србинот Новак Ѓоковиќ го совлада во пет сета Австриецот Доминик Тим и ја одбрани титулата на отвореното првенство во Австралија.

ВМРО ДПМНЕ-ДФ бара да му се одземе титулата почесен претседател на...

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ-Демократска фракција по повод бегството на Никола Груевски: ,,ВМРО ДПМНЕ Демократска фракција е згасена од политичките игри во кои на најголемите злосторници...

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Доха

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го победи во три сета со 2:1 тенискиот рекет број еден Енди Мари, со што ја одбрани титулата на турнирот...

Бердих го освои турнирот во Шенжен

Чешкиот тенисер Томаш Бердих ја одбрани титулата во Шенжен, откако денес во финалето го победи Французинот Ришар Гаске со 7:6, 6:7 и 6:3. Оваа титула...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com