Таг: тодор атанасовски

Слава и чест на генерал Тодор Атанасовски

Пишува: Веле Митаноски   Нека ми биде дозволено да изразам жалење и сочувство кон семејството, по повод смртта на Тодор Атанасовски, генерал полковник во пензија, првоборец-носител...

Почина генерал Тодор Атанасовски

На 93 годишна возраст почина првоборецот и носител на партизанска споменица од 1941 година, Тодор Атанасовски, генерал полковник во пензија, соопшти Генералштабот на Армијата на Република...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com