Таг: токсикологија

Дежурен лекар на Токсилогија е прободен со нож

Дежурниот лекар на Клиника за токсилогоја, вечерва е прободен со остар предмет, најверојатно нож. Според се уште неофицијални информации, докторот е прободен два пати во...

ВМРО ДПМНЕ ги присвојува проектите и инвестиции направени со државни пари

Никола Тодоров се уште ги врши функциите  Министер за здравство и Вицепремиер иако тој истовремено е и пратеник во Собрание на РМ. Тој не...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com